Zmiany PIT

Szkolenia PIT

Menu

Pisma z urzędów tylko przez Internet

Od stycznia pełnomocnicy podatników będą odbierali pisma z urzędów tylko przez internet. Nadal nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w szczegółach, a w przepisach o doręczeniach elektronicznych w ogóle nie przewidziano przepisów przejściowych, które określiłyby, w jaki sposób będą doręczane pisma dotyczące spraw już będących w toku, gdy organy nie dysponują adresami do komunikacji elektronicznej z pełnomocnikiem – zauważa na łamach Rzeczpospolita Alicja Sarna, doradca podatkowy i starszy menedżer w MDDP.

Bez przepisów przejściowych

Alicja Sarna, doradca podatkowy z MDDP, zwraca uwagę, że w przepisach o doręczeniach elektronicznych jest jeszcze jeden brak.

– W ogóle nie przewidziano przepisów przejściowych, które określiłyby, w jaki sposób będą doręczane pisma dotyczące spraw już będących w toku, gdy organy nie dysponują adresami do komunikacji elektronicznej z pełnomocnikiem – zauważa ekspertka. I dodaje, że może to być kłopot dla wszystkich prowadzących spory z organami podatkowymi w imieniu podatników.

A takich są przecież tysiące. Nawet doradca podatkowy działający indywidualnie prowadzi kilkadziesiąt postępowań swoich klientów w różnych urzędach w całym kraju.

Zobacz szkolenia podatki 2020 »

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Akademia MDDP 2022